صفحه اصلی خبر خبر شماره :69426
قرار گرفتن 2 مقام ارشد حزب الله در لیست سیاه وزارت امور خارجه آمریکا 11:21 | 22\10\1395

«علی دموش» مشاور ارشد حسن نصرالله دبیر کلل حزب الله و «مصطفی مغنیه» پسر «عماد مغنیه» فرمانده کل شاخه نظامی حزب الله که از سوی رژیم صهیونیستی ترور شده وارد لیست سیاه شده اند.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه صهیونیستی عاروتص شوا در خبری نوشت وزارت امورخارجه آمریکا دو مقام ارشد حزب الله را از جمله پسر فرمانده ارشد حزب الله که از سوی رژیم صهیونیستی ترور شد وارد لیست سیاه خود کرده است.
 
طبق بیانیه وزارت امورخارجه در روز دوشنبه «علی دموش» مشاور ارشد حسن نصرالله دبیر کلل حزب الله و «مصطفی مغنیه» پسر «عماد مغنیه» فرمانده کل شاخه نظامی حزب الله که از سوی رژیم صهیونیستی ترور شد وارد لیست سیاه شده اند. پسر بزرگتر مغنیه نیز در سال 2008 در سوریه در یکی از عملیات های مشترک موساد و سازمان جاسوسی آمریکا ترور شد.
 
در این بیانیه ذکر شده است دموش در عضوگیری برای حزب الله و همچنین جمع آوری اطلاعات در عملیات های مختلف حزب الله موثر بوده است. همچنین پسر جوان تر عماد مغنیه بر برهه ای از زمان فرماندهی عملیات های حزب الله در بلندی های جولان را بر عهده داشته است.
 
اعضای این لیست سیاه از انجام هرگونه معامله که سیستم مالی آمریکا در آن دخیل باشد ممنوع کرده و از سفر آنها به آمریکا جلوگیری می کند.
 
تمام/ا.ت/