صفحه اصلی خبر خبر شماره :69436
عملیات بزرگ حماس در هک اطلاعاتی نظامیان صهیونیست 10:05 | 23\10\1395

حماس اکنون به تصاویری از اتاق های جنگ ارتش رژیم صهیونیستی، تانک ها، وسایل زرهی، دستگاه های نظارتی دست پیدا کرده و از مکان نظامیان صهیونیست در مناطق مرزی باخبر است.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت در خبری نوشته است واحد جمع آوری اطلاعات جنبش مقاومت اسلامی حماس به عنوان بخشی از فعالیت های اطلاعاتی خود در فضای اینترنت، گوشی تلفن دهها نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را مورد هک قرار داده و اطلاعات مهمی از عملیات های نظامی و آماده سازی های ارتش این رژیم بدست آورده است.

در همین راستا واحد تحقیقات سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) با همکاری با بخش واحد مبارزات سایبری امنیت اطلاعات ارتش این رژیم دریافته اند که دهها گوشی تلفن متعلق به افسران و نظامیان از سوی حماس مورد هک قرار گرفته است.

حماس در این راه با استفاده از راه های مختلف و با شخصیت های ساختگی از طریق فیسبوک با نظامیان صهیونیست ارتباط برقرار کرده و سپس آنها را متقاعد به استفاده از برنامه ای در گوشی تلفن خود می کردند که از طریق آن ارتباط تصویری میسر می شد.

اما در واقع این برنامه یک ویروس بود که در صورت استفاده در یک گوشی تلفن، کنترل آن به دست بخش اطلاعات حماس می افتاد و در نتیجه کنترل دوربین، میکروفون، لیست تماس، ویدئوها و تصاویر و ایمیل ها بدون آگاهی نظامیان صهیونیست در اختیار نیروهای حماس قرار می گرفت. همچنین حماس قادر بوده است تا به طور مخفیانه بر روی گوشی نظامیان صهیونیست برنامه های پیچیده نظارتی استفاده کند.

در پی این موضوع دهها نظامی رژیم صهیونیستی که گوشی تلفن آنها مورد هک قرار گرفته بود از سوی بخش اطلاعات امنیت ارتش این رژیم مورد بازجویی قرار گرفته و گوشی تلفن آنها برای بررسی های بیشتر ضبط شده است. بررسی های ارتش رژیم صهیونیستی و شین بت نشان اذعان کرده است حماس اکنون به تصاویری از اتاق های جنگ ارتش رژیم صهیونیستی، تانک ها، وسایل زرهی، دستگاه های نظارتی دست پیدا کرده و از مکان نظامیان صهیونیست در مناطق مرزی باخبر است.


ارتش رژیم صهیونیستی همچنین برای جلوگیری از خسارت های بیشتر 16 تصویر شخصیت های ساختگی حماس را منتشر کرده است.

پیش از این نیز حماس در فعالیت های جمع آوری اطلاعات، به گروه های نظامیان صهیونیستی در فضای فیسبوک نفوذ و اطلاعات زیادی را بدست آورده بود. در این شرایط ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است تا قوانین شدید برای نظامیان در استفاده از شبکه های اجتماعی اجرا شود به طوریکه از اکنون تمامی نظامیان اسرائیلی که دارایی درجات بالای امنیتی هستند از قراردادن هرگونه عکسی مربوط به فضای نظامی رژیم صهیونیستی ممنوع شده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی بر این باور است که حماس به دنبال راه های پیچیده تری برای نفوذ و جمع آوری اطلاعات است. در حالی که ارتش این رژیم از وجود 3000 گروه نظامیان اسرائیلی در فضای فیسبوک خبر داده از این پس شرایط شدید تر برای جلوگیری از افشای اطلاعات در نظر گرفته است.

تمام/ا.ت/